Turistákat vihet a SpaceX a Nemzetközi Űrállomásra
Újabb céggel állapodott meg a SpaceX annak érdekében, hogy útnak indíthassa az első űrturistáit. Ha minden jól megy, erre már 2021 második felében sor kerülhet.
Újabb céggel állapodott meg a SpaceX annak érdekében, hogy útnak indíthassa az első űrturistáit. Ha minden jól megy, erre már 2021 második felében sor kerülhet.
Több mint hatórás sikeres űrsétát hajtott végre szombaton a Nemzetközi Űrállomás (ISS) két asztronautája, a küldetés során megszüntették a szivárgást a sötét anyag és antianyag után kutató alfa-mágneses spektrométer egyik hűtőcsövén.
Már több mint 20 éve, hogy üzembe helyezték a Nemzetközi Űrállomást (ISS), amelyet a Lego egy különleges szettel ünnepel meg.
Egy frissen megjelent tanulmány szerint vérrögöt fedeztek fel egy ISS fedélzetén szolgáló űrhajós nyaki gyűjtőerében, amely miatt életveszélyes helyzet alakult ki. Az asztronautát a Földről, irányított kezeléssel gyógyították meg.
A tervek szerint 2020 első negyedévében indulhat útnak néhány űrhajóssal a fedélzetén a SpaceX Crew Dragon űrkapszulája, ami a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) is kapcsolódik, mielőtt visszatérne a Földre.
Dörzsölik a tenyerüket a SpaceX-nél, miután a konkurens Boeing tesztűrhajója az első fontosabb bevetésén kudarcot vallott.
A programért lobbizó szakemberek szerint valós lehetősége van annak, hogy újra magyar űrhajós induljon a csillagok felé. Az biztos, hogy a magyar űrkutatás és -ipar igyekszik behozni a hátrányát, a világ űrkutatása pedig jelentős átalakulás előtt áll.
Sejtelmesen üzent a külügy: érdemes figyelnünk a híreket.
Csillagászati költségek, bonyolult kiválasztási és kiképzési procedúra, kétes megtérülés - számos kérdést vet fel Szijjártó Péter bejelentése, amely szerint 5 éven belül újra magyart küldünk a világűrbe. A másik oldalon azonban ott a presztízsértékű siker lehetősége. És azért ez sem mellékes.
Az amerikai űrhajósokat eddig az orosz Szojuz vitte a Nemzetközi Űrállomásra, de az arra szóló “jegy” nagyon drága. A Boeing olcsóbb alternatívával segítene a NASA-n.
A nemrég űrsétát tett Christina Koch 11 percen át rögzítette, ahogy a Nemzetközi Űrállomás elhalad Afrika felett. A végeredményt egyetlen képpé gyúrta össze.
Három asztronautával a fedélzetén indult nemrég útnak a Szojuz, hogy csatlakozzon a Nemzetközi Űrállomáshoz.